Ceremonie pogrzebowe Szczecin

Bardzo ciekawe ceremonie pogrzebowe w Szczecinie, organizuje zakład pogrzebowy EDEN. Mają już dużą wprawę w tym temacie, ponieważ istnieją na rynku od dawna. Przygotowanie pogrzebu, to dla nich codzienność. Niestety ludzie umierają, zarówno młodzi, starzy oraz dzieci. W zależności od wieku, dopasowuje się odpowiednią oprawę pogrzebu. Wszystko jest oczywiście zawsze konsultowane z rodziną zmarłego. Najczęściej jeżeli chodzi o dzieci, w dekoracjach dominuje biel. Biała trumna lub urna, podobnie w takiej kolorystyce kwiaty, krzyż na cmentarzu i wszystkie inne dodatki. Zawsze Klient jest pytany o to, jakie sobie życzy kwiaty. Zdania są podzielone, jedni wolą żywe inni sztuczne, które wówczas można wykorzystać w wazonach. W przypadku pogrzebu katolickiego lub innego wyznania, obecny jest kapłan, pastor czy inny przełożony, jakieś grupy wyznaniowej. Jeśli do czynienia jest z pogrzebem świeckim, a rodzina nie wskaże, proponuje się mistrza ceremonii. Niezależnie od tego, jaki charakter ma pogrzeb, w tym zakładzie dba się nawet o najmniejsze detale, po to, aby cała oprawa została w pamięci uczestników pogrzebu.

Pogrzeby w języku niemieckim i angielskim

Często zdarza się, że większość gości na pogrzebie to cudzoziemcy, żeby więc dobrze zrozumieli wszystko, zakład pogrzebowy EDEN, proponuje ceremonię w języku niemieckim lub angielskim. Dla tego zakładu to żaden problem. Dla rodziny natomiast, sprawa niesłychanie ważna. Już nie raz przygotowywano pogrzeb w obcym języku, żeby wszystkich zadowolić, odbywa się to za pośrednictwem tłumacza. Taka ceremonia pogrzebowa w Szczecinie, trwa wówczas nieco dłużej. Jednakże oferując taką formę i widząc pozytywną reakcję rodziny, świadczy to o tym, że istnieje takie zapotrzebowanie. Dlatego znalazło się w ofercie tego zakładu. Niekiedy Klienci sami pytają, czy istniałaby możliwość pogrzebu w innym języku. Nie dotyczy to tylko małżeństw dwujęzycznych. Skoro takie są potrzeby, ten zakład wychodząc naprzeciw Klientom, dostosował się do nich.

Oprawa muzyczna, zamawianie fotografa

Ważnym elementem ceremonii pogrzebowej, jest odpowiednia oprawa muzyczna. Niekiedy zamawiana jest nawet orkiestra, innym razem chór. Można skorzystać też z usług trębacza lub z muzyki puszczanej z płyty. Wszystko zależy od Klientów, co sobie życzą. Dodatkowo profesjonalny fotograf, może wykonać zdjęcia podczas przejazdu karawany, przy samym grobie. Fotografia będzie dobrą pamiątką z tego smutnego dnia. Jednakże po latach jak na nią się spojrzy, będzie się mówiło o tym, że pogrzeb ich bliskiego, miał bardzo dobrze przygotowaną oprawę. Ten zakład pogrzebowy stara się, zawsze dopasować wszystko jak najlepiej, żeby Klienci byli zadowoleni z tego, że z najwyższym szacunkiem i godnością odprowadzili członka swojej rodziny na wyznaczone miejsce na cmentarzu. Można także zlecić pielęgnację takiego grobu, szczególnie gdy najbliższa rodzina mieszka daleko. Zakład pogrzebowy EDEN zaprasza do korzystania z jego usług.

Ceremonie pogrzebowe Szczecin