Pogrzeby Szczecin

Pogrzebami w Szczecinie, zajmuje się między innymi zakład pogrzebowy EDEN. Oferując szeroki wachlarz usług, jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wybrednych Klientów. Każdy zgłaszający się do tej firmy, jest traktowany w sposób bardzo indywidualny. Różne są bowiem oczekiwania, co do przebiegu całej uroczystości. Jedni chcą, żeby przebiegała w ciszy i skupieniu. Nie życzą sobie nagłośnienia. Inni z kolei pragną, by w ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyła orkiestra, chór, czy trębacz. Dlatego zawsze w sposób bardzo delikatny, nie raniący jeszcze bardziej i tak już zasmuconych żałobników, należy się dowiedzieć, na czym najbardziej zależy rodzinie. Co chciałaby podkreślić, na co firma organizująca pogrzeb ma zwrócić największą uwagę? Ten zakład, zajmuje się pogrzebami od dawna i ma już bardzo duże doświadczenie, więc może dopomóc nawet w podjęciu niektórych decyzji. Robi to się w sposób bardzo taktowny. Świadczy to jednocześnie o pełnym profesjonalizmie.

Pomoc w organizacji stypy

 Z reguły każdy pogrzeb, kończy się spotkaniem żałobników na stypie w jakieś restauracji. Na takim wspólnym obiedzie i kawie, wspomina się zmarłego, ale także żyjący członkowie rodziny, mają możliwość porozmawiać o tym, co się u nich w życiu zmieniło. Zawsze wszyscy, gdzieś pędzą, nie mają czasu. Pogrzeb jednak to takie wydarzenie, które gromadzi bliższą i dalszą rodzinę z którą nie było przez długie lata kontaktu. Powstają refleksje i obietnice wspólnych odwiedzin, niestety najczęściej kolejne spotkanie tej samej rodziny, to pogrzeb. Zakład pogrzebowy EDEN, czuwa nad tym, aby menu podane na stypie, było zgodne z tym co sobie zażyczył Klient. Trudno ustalić dokładną liczbę gości, zawsze jest jakaś tolerancja, co do ilości. Firmie tej jeszcze nigdy nie przytrafiło się, aby czegoś zabrakło. Ma już swoje zaufane restauracje, które proponuje rodzinie na miejsce stypy.

Świeckie oraz wielonarodowościowe pogrzeby

Umierają osoby młode, starsze, różnych wyznań i narodowości. Inaczej wygląda pogrzeb osoby świeckiej. W inny sposób organizuje się ceremonie z udziałem kapłana. Przygotowuje się dla niego odpowiednią mównicę i nagłośnienie. Jeżeli zmarły trafia do grobu w tradycyjnej trumnie, wykorzystuje się windę pogrzebową. Wówczas, gdy trumna znajdzie się już w ziemi zostaje nakryta specjalną płytą. Na niej układa się przyniesione wiązanki, kwiaty i znicze. Oszczędza to rodzinie dodatkowego bólu, która stojąc nad grobem, patrzy jak trumna pokrywa się wrzucaną ziemią. Bez znaczenia jest w tym momencie fakt, kim był zmarły. Do jakiej religii przynależał. Uczestnicy pogrzebu są różni. Pogrzeby w Szczecinie, organizowane przez zakład pogrzebowy EDEN są zawsze dopasowane do życzeń rodziny. Wszystko przebiega bez problemów. Lata pracy i doświadczenie wpływają na wysoką jakość oferowanych przez nich usług.

Pogrzeby Szczecin